dindarloo

حسین دیندارلو

برنامه نویس و طراح وب
خانه درباره من سرویس ها خدمات نرم افزاری وبلاگ

اهمیت دوری

از همان زمان که خدا شب و روز را آفرید دوری هم معنا و اهمیت پیدا کرد. روزها به همه چیز نزدیکیم و شبها برای ساعاتی فاصله میگیریم. هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ فکری. به گمانم علاوه بر لزوم استراحت خدا دوری را نیز در انسان ها مهم و لازم دیده است اما خود انسان ها نمی بینند. دوست دارند همیشه دلبستگیهایشان تنگ دلشان باشد. آنقدر به دلبستگیها نزدیک می شویم که زیر دماغ یکدیگر میرویم آنوقت دیگر مهم نیست چقدر به هم نزدیکیم وقتی همدیگر را نمی بینیم.

در عرصه ی ورزش تابحال به این فکر کرده اید که چرا یک مربی هیچوقت داخل میدان نمی رود و از دور نظاره گر است ؟ حرفه ای ترین بازیکن ها در میدان اشتباهات و مسیر های خیلی ناجور را انتخاب می کنند که از دید یک آماتور روی سکوی تماشاچی نشسته قابل محاسبه و پیشبینی است.

اهمیت نگاه از دور

از دور دیدن البته همیشه به معنای بهتر دیدن نیست اما هر تصمیم گیری و سیاست گزاری بیشتر از عمقی نگری نیازمند کلی نگری ست. کل را که نگاه کنیم لا اقل میفهمیم در عمق خبرهایی هست که از آن بی خبریم ولی عمق را که نگاه کنیم نمیدانیم کل وجود دارد یا نه. مثل کشف کهکشان ها و ستارگان یا همین گرد بودن زمین که سالها پس از خلق بشر کشف شد چون بشر از عمق ماجرا مسیری معکوس را پیمود اینهمه طول کشید.

نقش دوری در مدیریت

مدیر کسب و کار اینترنتیمان هم حتی این روزها به این نتیجه رسیده با اینترنت خاموش بهتر می تواند کدباکس را مدیریت کند ! جالب است نه ؟ اما نتیجه بخش و فکر میکنم و حس می کنم مسیر پیشرفت و ترقی را با شیب بیشتری در حال پیمودن هستیم با این که این روزها حال و روز هیچ کسب و کاری چندان خوب نیست.

اهمیت دوری از میادین در بدنسازی

در بدنسازی یک اصطلاحی وجود دارد به نام rest day یا off day که به مهم ترین روز در هفته یعنی روز استراحت اطلاق می شود. شاید بدانید شاید هم نه… عضلات و  ماهیچه ها با تمرین تخریب می شوند و قسمتی در خواب و قسمتی هم در این روز بسیار مهم ساخته می شوند.

دوری در روابط

همه ی این حرف ها برای این بود که به این نتیجه رسیده ام که در روابطمان از دوری استقبال نکنیم اما وقتی که فصل دوری رسید به چشم یک فرصت برای بهتر دیدن به آن بنگریم. گاهی دلتنگی تمام چیزیست که یک رابطه نیاز دارد. و دلتنگ شدن یا نشدن با دور شدن مشخص می شود.

اجازه دهید اکتشفات و خلاقیت ها شکوفا شوند، افکار و اذهان و ارواح و اجسام التیام پیدا کنند ، تصمیمات صحیح اتخاذ شوند و حقایق در روابط واقعی و ارزشمند آشکار شوند.

از دوری نترسید و ناراحت نباشید که یک فرصت است.

dindarloo
حسین دیندارلو
بزرگ ترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودم بوده و هیچی اندازه ی خودم نتونسته حالم رو واقعا خوب کنه. حتی شادترین لحظه هایی که توسط دیگران به ارمغان آورده شده نمی ارزه به لحظه ای حال خوب که خودم ساخته باشم.