dindarloo

حسین دیندارلو

برنامه نویس و طراح وب
خانه درباره من سرویس ها خدمات نرم افزاری وبلاگ

کاربرد فرم ها در php

کاربرد فرم ها در phpفرم های یکی از مهم ترین کاربرد ها در php را دارند. از فرم ها برای ثبت نام برای دسترسی به صفحات محدود شده، ثبت نام کاربران ، دریافت سفارش ها در فروشگاه آنلاین ، وارد شدن و به روزرسانی اطلاعات پایگاه داده، ارسال فیدبک و … استفاده می شود.دانش فرم php ارزش علمی زیادی در کاربرد های php دارد.

سوال اینجاست که چرا فرم php ؟

ورودی کاربر می تواند سایت شما را در معرض خطراتی قرار دهد و مهم است که قبل از دریافت داده های یک فرم آن ها را بررسی کنیم. با این که در html5 ورودی کاربر بررسی می شود اما هنوز هم باید داده ها روی سرور بررسی شوند. زیرا بررسی و تایید اعتبار html5 به کاربران کمک می کند تا اطلاعات حاوی خطا و اشتباهات ناخواسته به فرم ارسال نکنند، اما کاربران مشکل ساز که نیت بدی دارند میتوانند به راحتی این بررسی در مرورگر را دور بزنند. اینجاست که نقش بررسی مبتنی بر سرور آشکار می شود  زیرا اختیاری نیست و اجباری است.

در سلسله نوشته های فرم php مطالبی راجع به چگونگی ارسال ورودی کاربر از یک فرم آنلاین، نمایش خطاها بدون از دست دادن ورودی ، تایید اعتبار ورودی ، ارسال ورودی کاربر با ایمیل منتشر خواهم کرد.

 

dindarloo
حسین دیندارلو
بزرگ ترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودم بوده و هیچی اندازه ی خودم نتونسته حالم رو واقعا خوب کنه. حتی شادترین لحظه هایی که توسط دیگران به ارمغان آورده شده نمی ارزه به لحظه ای حال خوب که خودم ساخته باشم.