dindarloo

حسین دیندارلو

برنامه نویس و طراح وب
خانه درباره من سرویس ها خدمات نرم افزاری وبلاگ

معامله در بازار نزولی دسامبر

معامله در شرایط نابسامان

مدتی است شرایط روحی خوبی ندارم. البته روند بهبود را پیش گرفته ام اما کماکان روی مود خوبی نیستم. معامله گری در شرایط نابسامان روحی و بازار خراب می توان گفت اشتباه است. اما خب…

پس از شنیدن اخبار سویه جدید کرونا یعنی اومیکرون بازار رمز ارزها دچار ریزش شد. به خصوص بیتکوین. در پی آن نیز همه ی رمز ارز ها دچار ریزش شدند.

در این ریزش چند ارز به کف قیمت خود رسیده اند که آنها را خریداری کرده ام.

ارز Algo

ارز algo که از سپتامبر به بعد از حوالی 1.6 دلار پایین تر نیامده بود اما در یک کانال نزولی قرار داشت و با رسیدن به اواخر این خط روند نزولی احتمال پامپ شدنش وجود داشت

ارز algo

البته بلند مدت تر بخواهم نگاه کنم در یک تریدینگ رنج قرار گرفته بود و در کف کانال تقریبا خنثی قرار داشت. موقعیت ایده آلی برای buy زدن این ارز نبود اما خب مدت ها بود ترید نکرده بودم و صبرم تمام شده بود. 🙂

ارز Hapi

ارز بعدی که در این شرایط خراب بازار خرید کردم ارز hapi بود. البته چندان معروف نیست اما همین که در صرافی کوکوین لیست شده و من هم از ترید نکردن خسته شده ام کفایت می کند 🙄

سناریوی مشابه ارز algo یعنی ارز قبلی که خریده بودم برای این ارز هم حاکم بود. یک کانال نزولی که داشت با کف حمایتی خود برخورد می کرد و احتمال پامپ شدن آن وجود داشت. البته احتمال دامپ شدنش هم وجود دارد ! برای همین با مبلغ کمی از سرمایه وارد این معامله شدم و چشم داشت زیادی هم از آن ندارم. یک پله profit گرفتن از آن برایم کافیست با حد ضرر نزدیک به نقطه ی ورود.

ارز ethereum

سومین ارزی که در این بازار نا به سامان پیدا کردم ارز اتریوم بود. در این شرایط با یک ریزش از خط میانی کانال صعودی تا کف کانال ریزش داشت. ارز معتبری بود و همین که در یک روند صعودی قرار داشت مرا مجاب به باز کردن یک معامله کرد. البته از نظر من گرچه در یک کانال صعودی قرار گرفته اما ریسک شکسته شدن کف کانال وجود داشت.

از این رو پر ریسک که ورود به معامله در این شرایط بازار و با برگشت قیمت تایید نشده میتواند همراه با ضرر باشد. اما خب حد ضرری که برای این معامله تعیین کردم هم خیلی زیاد نیست.

البته این تمام استراتژی من برای معاملاتم نیست. سعی کردم خلاصه شرح حالی از چند معامله ی اخیرم در شرایط کنونی بازار بنویسم تا بعد با رجوع به آن تجربه کسب کنم. شاید برای شما هم مفید باشد.

نتایج معاملات :

خب 😆 هر سه معامله با ضرر همراه بود برای من. خلاصه بخواهم ارزیابی کنم در خصوص اتریوم که رابطه ی مستقیمی با بیت کوین دارد باید یک چشمم هم به چارت بیت کوین باشد. فشرده شدن نمودار در قسمت پایینی کانال و یک سایه نسبتا بلند به پایین کانال خبر از تمایل بازار به کاهش بیشتر قیمت می داد.

از کوین hapi هم که توقعی نداشتم و امکان ضرر در این معامله 50% بود. البته حد ضرر ناچیزی گذاشته بودم و یک حد سود بالا که با مدیریت سرمایه متحمل ضرر سنگین نشوم و خوشبختانه نشدم.

ارز algo هم همانطور که گفته بودم در بلند مدت خنثی بود و در کوتاه مدت در یک کانال نزولی. خب زور کانال کوتاه مدت به بلند مدتش چربید 🙄

تجربیات این معامله

کانال نزولی زمان مناسبی برای معامله نیست. مخصوصا ارز های نامعتبر. و کانال صعودی هم همراه با ریسک است. اگر بخواهم قیمت را به امواج دریا تشبیه کنم برای رسیدن به ساحل فقط باید به امواجی که به سمت ساحل می روند و روند آن ها مشخص است تکیه کرد. نه هر موجی.

dindarloo
حسین دیندارلو
بزرگ ترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودم بوده و هیچی اندازه ی خودم نتونسته حالم رو واقعا خوب کنه. حتی شادترین لحظه هایی که توسط دیگران به ارمغان آورده شده نمی ارزه به لحظه ای حال خوب که خودم ساخته باشم.