dindarloo

حسین دیندارلو

برنامه نویس و طراح وب
خانه درباره من سرویس ها خدمات نرم افزاری وبلاگ

دردسر های ساعت جدید برای افراد دو شغله

مختصری از ساعت تابستانی و فلسفه ی جدید شدن ساعت ها

به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. این تغییر معمولاً در ابتدای بهار هر سال انجام و در پاییز نیز به حالت عادی بازگردانده می‌شود. بسیاری از کشورها برای بهینه‌سازی مصرف انرژی، در فصل بهار و تابستان ساعت رسمی کشورشان را قدری (معمولاً یک ساعت) به جلو می‌کشند، تا ساعات بیشتری از روز با ساعات کاری هم‌خوانی داشته باشد، و در ساعات کم‌تری از روز، نیاز به مصرف انرژی برای تأمین انرژی وجود داشته باشد

مشکل کجاست ؟

یعنی صبح ها که آفتاب زودتر طلوع می کند باید روز کاری را شروع کرد. این یعنی خواب شبانه ی کمتر که یکی از ملزومات برای ادامه ی زندگی هر فرد شاغلی است. خب این اگر با خواب ظهر جبران شود شاید بشود از زیر سبیل ردش کرد ، اما اینطور نیست و عموما زودتر آمدن موجب زودتر رفتن نمی شود.

بعد از ظهر ها هم با این که طبق روال همیشه سر کار می رویم باید تا دیروقت باشیم ، چون عموما ساعات پایانی روز که هوای دلپزیرتری دارد را برای خرید و گشت و گذار انتخاب می کنند.

خب برای افرادی مثل من که کار شبانه هم دارند دیگر مجالی برای دراز کشیدن هم نمی ماند، اگر مدیر با درک بالایی داشته باشید احتمالا قبول کند که ساعات کاری شما را یک ساعت عقب بیندازد. با این که کار شبانه بیشتر نمی شود اما تمام فشار ساعت کاری اضافه شده روی این ساعات پایانی است ، ساعات اوج خستگی ، ساعتی که یک ساعت زودتر خوابیدن می تواند کل فردای تو را بسازد.

بهار را دوست دارم به خاطر صمیمیتش ، هوای دو نفره اش ، لباس های راحتی اش ، تابستان را دوست دارم به خاطر خاطرات دوران تعطیلات ، به خاطر آب تنی کردن ها ، هندوانه ها ، جلوی کولر لم دادن ها. تا امسال که فشار کاری متوجهم نبود دوست داشتم زمستان جزو فصل ها نباشد. اما این روز ها برای دوباره آمدن زمستان لحظه شماری می کنم.

ساعات کاری پاییز و زمستان : 7 صبح الی 12:30 ظهر – 3 عصر الی  7:30 شب – 8 شب الی 11 شب

ساعات کاری بهار و تابستان : 6:30 صبح الی 1:30 ظهر – 4 عصر الی 8:30 شب – 9 شب الی 12 شب

dindarloo
حسین دیندارلو
بزرگ ترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودم بوده و هیچی اندازه ی خودم نتونسته حالم رو واقعا خوب کنه. حتی شادترین لحظه هایی که توسط دیگران به ارمغان آورده شده نمی ارزه به لحظه ای حال خوب که خودم ساخته باشم.