dindarloo

حسین دیندارلو

برنامه نویس و طراح وب
خانه درباره من سرویس ها خدمات نرم افزاری وبلاگ

حفظ ورودی کاربر هنگام ارسال ناقص فرم php

حفظ ورودی های فرم phpاین مبحث به چه می پردازد ؟ در این نوشته قصد دارم درباره ی حفظ ورودی کاربر هنگام ارسال ناقص یک فرم صحبت کنم. زمانی که یک فیلد خالی مانده است چه باید کرد ؟ چطور از ورودی بقیه فیلد ها محافظت کنیم؟

اهمیت حفاظت از اطلاعات ورودی فرم هنگام ارسال ناقص و خالی بودن فیلد ها در چیست ؟ متصور می شویم برای پر کردن یک فرم 10 دقیقه زمان صرف شده است. کاربر بعد از اتمام پر کردن فیلد های فرم روی دکمه ی ارسال کلیک می کند و با یک پیغام روبرو می شود که میگوید یک یا چند فیلد فراموش شده است. اگر مجبور باشد تمام فیلد ها را مجدد پر کند بسیار ناراحت کننده خواهد بود. باید راه حلی پیاده کنیم که از اطلاعات ورودی صحیح محافظت کند.

راه حل این مسئله چیست؟ به دلیل این که محتویات هر فیلد در آرایه سوپرگلوبال $_POST ذخیره است نمایش مجددش بعد از یک خطا آسان است.

در نوشته های قبلی طریقه ی پردازش یک فرم php برای نمایش فیلد های خالی و اجبار کاربر به ورود فقط فیلد های مقرر را نوشتم

راه حلی که برای از دست نرفتن ورودی کاربر هنگام پر کردن اشتباه یک فرم php در نظر داریم ایجاد فیلدهای فرم ثابت است. در این راه حل معلوم می شود چگونه از یک دستور شرطی برای استخراج ورودی کاربر درون آرایه ی $_POST استفاده کرد و آن را دوباره در فیلدهای ورودی قرار داد.

در نوشته های آتی در این رابطه مطالبی را منتشر خواهم کرد.

dindarloo
حسین دیندارلو
بزرگ ترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودم بوده و هیچی اندازه ی خودم نتونسته حالم رو واقعا خوب کنه. حتی شادترین لحظه هایی که توسط دیگران به ارمغان آورده شده نمی ارزه به لحظه ای حال خوب که خودم ساخته باشم.